Praca nie jedno ma imię. Każdy z nas w szkole uczył się o tak zwanych tradycyjnych zawodach. Wszyscy wiemy, co robi krawiec lub mechanik. Natomiast dynamika zmieniającego się świata sprawiła, że powstaje zapotrzebowanie na coraz to nowe usługi. Część z nich jest całkowicie nowymi dziedzinami np. tester gier. Natomiast inne są specjalistycznym wycinkiem jednej branży.
- Trendseter/influencer – osoby te otrzymują wynagrodzenie za reklamę. Jednak kunszt ich działań nie opiera się na otwartych tekstach reklamowych, a na budowaniu w swoich odbiorcach zaufania do danego rozwiązania/marki/produktu.
- Zadaniem testera gier jest wyszukiwanie wszelkiego typu błędów zawartych w grze. Praca ta wiąże się z długotrwałym ogrywaniem jednego tytułu i testowaniem go na wszystkie możliwe sposoby.
- E-sportowiec – zawód ten jest podobny do dobrze znanych wszystkim sportowców. Tu również liczą się umiejętności i godziny spędzone na treningu. Źródłem utrzymania e-sportowca są zwycięstwa w turniejach lub posiadanie sponsorów.
- Fundraiser – termin ten odnosi się do osoby zajmującej się pozyskiwaniem funduszy na cele społeczne. Mogą to być domy dziecka, szpitale lub uczelnie.
- Coolhunter – osoby wykonujące ten zawód zajmują się bezpośrednim badaniem zachowań i preferencji grup docelowych oraz oceną zainteresowania produktem. Ważną częścią tego zawodu jest nie zdradzanie, że zbiera się informacje.
- Coach – zwany inaczej trenerem rozwoju osobistego. Zawód ten powstał z potrzeby pomocy ludziom w osiąganiu ich celów. Podczas pracy coach używa technik psychologicznych, własnego doświadczenia oraz innych narzędzi do zaprojektowania drogi, która umożliwi klientowi osiągnięcie zamierzonego celu.
Comments are closed.